Dzielimy się ciepłem

Elektrociepłownia „Zielona Góra” uczestniczy w programie PGE Energia Ciepła pod nazwą „Dzielimy się ciepłem” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. W ramach programu w 2023 roku Elektrociepłownia przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej 60 tys. złotych z przeznaczeniem na wsparcie rodzin wrażliwych społecznie. Blisko 150 rodzin w trudnej sytuacji materialnej otrzymało pomoc finansową na pokrycie rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową.

Od 2008 roku Elektrociepłownia przekazała ponad milion złotych na wparcie osób wrażliwych społecznie.

Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem". W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem" był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.