Podsumowanie sezonu zimowego 2023/24

26.03.2024
infografika_26_03_2024_1

Elektrociepłownia „Zielona Góra” należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podsumowała tegoroczny sezon zimowy. W tym roku zima była cieplejsza od ubiegłorocznej. Średnia miesięczna za luty była o ponad 4 stopnie wyższa rok do roku. 

Elektrociepłownia „Zielona Góra” jest producentem ciepła i energii elektrycznej oraz dystrybutorem i jedynym dostawcą ciepła do systemu ciepłowniczego w Zielonej Górze. Spółka jest również właścicielem sieci ciepłowniczej w mieście. Udział w rynku ciepła w Zielonej Górze wynosi 47%.

Spółka dostarcza mieszkańcom ciepło niezależnie od pory roku czy panujących temperatur.

Zakończona zima była okresem intensywnej pracy i zaangażowania na rzecz zapewnienia komfortu cieplnego dla odbiorców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz ciągłemu doskonaleniu procesów produkcyjnych, udaje się zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, co ma istotne znaczenie dla jakości życia w Zielonej Górze. 

W oparciu o prognozy zmian temperatury opracowywana jest prognoza zapotrzebowania na moc. Pozwala to na optymalizację produkcji ciepła, z uwzględnieniem obowiązujących norm środowiskowych.

Najniższą temperaturę -12,4°C odnotowano 9 stycznia 2024 r. Najwyższą natomiast, wynoszącą 17,9°C - 15 marca 2024 r.