Elektrociepłownia Zielona Góra kontynuuje współpracę z Lechią Zielona Góra

01.08.2022
lechia-zg

Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, przedłużyła współpracę z Lechią Zielona Góra. Wsparcie płynące z nowej umowy sponsoringowej pozwoli na dalszy rozwój młodzieżowej piłki nożnej w Zielonej Górze.

Lechia ZG organizuje systematyczne szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w zakresie piłki nożnej przy pomocy fachowej kadry trenersko – instruktorskiej. Poprzez swoją działalność zrzesza i aktywizuje dzieci i młodzież predysponowane do uprawiania dyscypliny w ramach działalności klubu sportowego.

Patronatem objęto drużyny młodzieżowe, które w sezonie 2022/23 będą brały udział w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Juniorów.

Współpraca z Klubem Lechia co roku się pogłębia. Wspieramy rozwój młodzieżowego sportu w Zielonej Górze od lat. Osiągane przez młodych zawodników wyniki pokazują, że warto ich wspierać i umożliwiać dalszy rozwój, szczególnie, że jest to spójne ze strategią sponsoringową PGE Energia Ciepła
mówi Radosław Czapski, Prezes Zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra”

- Obecną umowę w zakresie szkolenia najzdolniejszej piłkarskiej młodzieży w regionie traktujemy poniekąd jako kontynuację kilkuletniej już, owocnej współpracy. Cieszymy się nie tylko z faktu, że wspólnie wychowujemy kadry juniorskie, które już z powodzeniem debiutują w drużynach seniorskich ale także z tego, że tak szanowny Partner dostrzega wartość marketingową w naszych działaniach na rzecz promowania sportu i prozdrowotnych postaw wśród dzieci z Zielonej Góry i województwa
podkreśla Dyrektor Marketingu Konrad Komorniczak