Mikołajkowy prezent od Elektrociepłowni "Zielona Góra" dla potrzebujących

12.12.2023
intranet_czek2023

Elektrociepłownia „Zielona Góra" przekazała pieniądze Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej na wsparcie rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.

Elektrociepłownia „Zielona Góra" przekazała pieniądze Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej na wsparcie rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. W spotkaniu wzięli udział Radosław Czapski, prezes zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra" oraz Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) zgodnie z  zapisami ustawy o pomocy społecznej wyłoni odbiorców wrażliwych społecznie, którzy za otrzymane wsparcie będą mogli pokryć rachunki za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Warunkiem uczestnictwa w programie jest korzystanie z ciepła sieciowego dostarczanego przez zielonogórską elektrociepłownię.

- Kontynuujemy całą inicjatywę, bowiem ważna jest dla nas idea odpowiedzialności społecznej w biznesie. Chcemy wesprzeć potrzebujących mieszkańców miasta tak, by mieli pewność, że nie będą marznąć w zimie. Oprócz tego projektu wspieramy także finansowo zielonogórską młodzież, m.in. szkółkę koszykarską czy też żużlową. Tych działań jest wiele. Zależy nam, by dbać o rozwój lokalnej społeczności – mówi Radosław Czapski, prezes zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra".

- To piękny mikołajkowy prezent dla zielonogórzan, za który jako miasto serdecznie dziękujemy. Jest się z czego cieszyć, bowiem po raz kolejny przyszedł do nas św. Mikołaj z Elektrociepłowni. Na pewno te pieniądze pomogą ogrzać mieszkania tych, którzy tego najbardziej potrzebują. To budujące, że w tej kwestii możemy liczyć na wsparcie lokalnej firmy. Podobnie jak prezydent Janusz Kubicki jestem wdzięczny w imieniu mieszkańców, że nasza Elektrociepłownia od 15 lat pamięta o pomocy dla osób, które bez takiego wsparcia by sobie nie poradziły – mówi wiceprezydent Zielonej Góry Dariusz Lesicki.

Środki przekazywane co roku na rzecz mniej zamożnych mieszkańców Zielonej Góry są przeznaczane na pokrycie opłat za ogrzewanie. Od początku trwania programu zielonogórska spółka przekazała już ponad 1,3 mln złotych na wparcie osób wrażliwych społecznie. W ubiegłym roku z pomocy finansowej skorzystało ok. 150 rodzin.

Ogólnopolski program PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem" skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których spółka ma swoje elektrociepłownie, tj. m.in. w Gdańsku, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze i Krakowie.