Elektrociepłownia Zielona Góra na pikniku naukowym w Centrum Nauki Keplera

05.08.2022
Piknik w Zielonej Górze

W sobotę 23 lipca 2022 r. w Zielonej Górze odbył się VI piknik naukowy, tym razem pod nazwą „NAUKA PONAD GRANICAMI” zorganizowany przez Centrum Nauki Keplera. Piknik dedykowany był rodzinom z dziećmi, dla których wiele atrakcji przygotowało CNK i jego partnerzy. Jako partner wydarzenia, wystawiliśmy swoje stanowisko, które cieszyło się dużą popularnością.

 

Data wydarzenia nie była przypadkowa, ponieważ 23 lipca 2015 r. NASA ogłosiła odkrycie, pierwszej, podobnej do Ziemi, planety Kepler-452b, zlokalizowanej poza Układem Słonecznym.

Na uczestników pikniku czekały specjalne strefy: Kosmos, Przyroda, Eksperymenty oraz Partnerzy. W strefie Kosmos przygotowano m. in. olbrzymi, dmuchany prom kosmiczny, wyścigi aut solarnych, mobilne planetarium, stanowisko z teleskopami, symulator przeciążeń. Strefa Przyroda zapewniła spotkanie z egzotycznymi owadami i gadami, stanowisko paleontologiczne, podróż do wirtualnego świata z goglami VR. Strefa Eksperyment zaprosiła na spektakularne pokazy i doświadczenia popularyzujące naukę.

Dzieci, które podeszły do naszego stoiska, po wykonaniu zadania związanego z elektrociepłownią lub Kotem Ciepłosławem, mogły otrzymać gadżety i zabawki edukacyjne, a także kolorowanki związane tematycznie z elektrociepłownią i energetyką.

Celem uczestnictwa w pikniku naukowym było kontynuowanie współpracy nie tylko w kwestiach biznesowych, związanych z dostawą ciepła i chłodu z agregatów adsorpcyjnych, ale również wizerunkowych. Pracownikom zielonogórskiej elektrociepłowni udało się przyciągnąć zainteresowanie i wzmocnić wizerunek przedsiębiorstwa silnie związanego z lokalną społecznością.